Strona ta jest stroną domową projektu Scroll Table. Jest to mini projekt, załącznik do bloga Mariusza Lipińskiego dostępnego pod adresem www.mariuszlipinski.pl. Zapraszam!
Projekt ma na celu dostarczenie rozwiązania dla problemu prezentacji dużych tabel w aplikacjach WWW. Problem ten rozwiązany jest poprzez wyświetlanie tylko pewnego fragmentu tabeli i implementację za pomocą skryptów JavaScript funkcji przewijania. Więcej na ten temat w artykule "Prezentacja dużych tabel na stronach HTML" opublikowanym na wspomnianym blogu.
Rozwiązanie jest w tej chwili dostępne jako kompozycja Facelets, jako komponent/znacznik scrollTable i komponenty/znaczniki pomocnicze. Naturalnie, dostępna jest też klasa JavaScript realizująca funkcjonalność przewijania - może być ona pomocna przy implementacji analogicznego komponentu dla innych technologii.
Projekt jest udostępniony na licencji Apache License Version 2.0, czyli mówiąc krótko wszystko co jest udostępnione w ramach projektu może być używane w dowolny sposób, bez konieczności uzyskiwania dodatkowych pozwoleń.
Aby zobaczyć przykładowe zastosowanie, demo, przekonać się jak to działa z perspektywy użytkownika końcowego, zajrzyj tutaj. demo >>>
  demo dla wersji 0.1
Aby pobrać przykładową aplikację, w postaci projektu Eclipse, wykorzystującą komponent w formie kompozycji Facelets, generującą efekt pokazany jako demo, wybierz ten link. Naturalnie sam komponent scrollTable jest tam umieszczony w formie open-source. Aplikacja była testowana na serwerze Tomcat 5.5.23. pobierz >>>
  wersja 0.1